Godło Rzeczypospolitej Polskiej Logo Facebook ZSTiE Logo IBM Logo WSB

ZSTiE

we Wrocławiu

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

Koncert Orkiestry Narodowego Forum Muzyki

25 maja 2018 r. uczniowie ZSTiE mieli okazję wysłuchać koncertu Orkiestry Narodowego Forum Muzyki, wykonującej utwory takich kompozytorów jak Gershwin, Strawiński i Bernstein. Koncert ten był nie tylko okazją do wysłuchania dzieł kompozytorów takich jak np. "Amerykanin w Paryżu", lecz także okazją do zaznajomienia się z kontekstem historyczno-społecznym w USA w latach 20 poprzedniego wieku oraz z aspektami dot. muzyki symfonicznej i jazzowej.

link do wydarzenia: https://www.facebook.com/pg/nfmwroclaw/photos/?tab=album&album_id=10155346029162854

 

Pamięć o Stanie Wojennym

7 maja 2018 uczniowie naszego Technikum uczestniczyli w uroczystości odsłonięcia tablicy pamiątkowej poświęconej osobom internowanym i represjonowanym w czasie stanu wojennego w Zakładzie Karnym Nr 1 przy ul. Kleczkowskiej we Wrocławiu.
Najpierw nasz poczet udał się na uroczystą mszę świętą do kościoła pw. św. Bonifacego, którą celebrował metropolita wrocławski abp Józef Kupny z asystą Kompanii Honorowej Wojska Polskiego. Zostaliśmy zaszczyceni tym, że przed Pocztem Sztandarowym naszej szkoły złożył pokłon poseł Antoni Macierewicz.
W ceremonii uczestniczyli działacze internowani z całej Polski, wojewoda Paweł Hreniak, kurator dolnośląski Roman Kowalczyk, przedstawiciele IPN, przedstawiciel premiera, harcerze, poczty sztandarowe szkół, mieszkańcy Wrocławia.
Po mszy św. uformował się pochód w asyście orkiestry wojskowej, aby dotrzeć pod więzienny mur na odsłonięcie i poświęcenie pamiątkowej tablicy.
Odśpiewano Hymn Państwowy, wysłuchaliśmy przemówień, wojewoda Paweł Hreniak odczytał list premiera Mateusza Morawieckiego, złożono kwiaty i wieńce.
Tablicę ufundowało Oddziałowe Biuro Upamiętniania Walk i Męczeństwa IPN we Wrocławiu. Uroczystość odbyła się pod patronatem dr. Jarosława Szarka, prezesa Instytutu Pamięci Narodowej i Jana Józefa Kasprzaka, szefa Urzędu ds. Kombatantów i Osób Represjonowanych.

W uroczystości wzięli udział uczniowie klasy 1 B

 

Konkurs Wiedzy Biblijnej

18.04.2018 roku uczeń klasy 4C Piotr Krzyżak zajął pierwsze miejsce w Konkursie Wiedzy Biblijnej na etapie diecezjalnym. W ubiegłym roku Piotr zajął drugie miejsce w diecezji wrocławskiej. Będzie reprezentował diecezję na etapie ogólnopolskim. Piotr przygotowywał się do Konkursu pod kierunkiem katechety Cezarego Kołodzieja. Zakres merytoryczny tegorocznego konkursu nawiązuje do programu roku duszpasterskiego 2017/2018, poświęconego Duchowi Świętemu, a więc odkrywaniu darów i owoców Ducha Świętego w życiu osobistym i społecznym. Starotestamentalna Księga Psalmów, używana na co dzień w modlitwie i liturgii Kościoła, wyraża bogactwo działania Ducha Świętego w różnych wymiarach ludzkiej egzystencji. List św. Pawła do Galatów przekazuje wezwanie do życia w wolności dzieci Bożych i do odkrywania owoców Ducha Świętego w codziennym życiu oraz wartości sakramentu bierzmowania. W Liście do Filipian odnajdujemy dewizę duchowego życia zanurzonego w Chrystusie.

 

Dzień św. Patryka

16 marca 2018 r. odbył się w naszej szkole Dzień irlandzki oraz św. Patryka zainicjowany i zorganizowany przez p. Annę Czajkowską oraz p. Dorotę Palińską przy ogromnej pomocy wielu uczniów. W tym dniu w szkole nie dało się nie zauważyć osób ubranych na zielono. Na przerwach rozbrzmiewała radosna muzyka irlandzka, która pomagała przenieść się w mniej szkolną rzeczywistość. Była też okazja do skosztowania pysznych ciast i ciasteczek. Otrzymywały je osoby, które prawidłowo odpowiedziały na pytania dotyczące Irlandii i św. Patryka. Można było też poczytać ulotkę o Irlandii przygotowaną przez Mateusza Ciupryk z kl. 4 B oraz obejrzeć prezentację przygotowana przez Bartka Ziółkowskiego z kl. 3A i dowiedzieć się czegoś ciekawego o kraju leżącym na Szmaragdowej wyspie.
W liczenie uczniów, obsługę stoiska irlandzkiego zaangażowała się klasa 2B. Ciasta przygotowali uczniowie klasy 2B oraz p. Anna Czajkowska. Muzyki przygotowanej przez p. Dorotę Palińską mogliśmy słuchać dzięki Rafałowi Bronowickiemu z kl. 4T pod opieką Pani Krystyny Rozdzielskiej. Wydarzenia na zdjęciach uwiecznili Jakub Łabuzek z kl. 2B oraz Michał Szkudlarek z kl. 3A.
Bardzo dziękujemy wszystkim uczniom, którzy włączyli się w organizację, przebrali się na zielono odpowiadając na prośbę organizatorów oraz tym, którzy chcieli zmierzyć się z pytaniami o Irlandii i św. Patryku.
Mamy nadzieję, że za rok znów będzie zielono i wesoło.

irishday 2018 01 irishday 2018 01 irishday 2018 01 irishday 2018 01 irishday 2018 01 irishday 2018 01 irishday 2018 01 irishday 2018 01 irishday 2018 01 irishday 2018 01 irishday 2018 01 irishday 2018 01 irishday 2018 01 irishday 2018 01 irishday 2018 01 irishday 2018 01 irishday 2018 01 irishday 2018 01 irishday 2018 01 irishday 2018 01 irishday 2018 01

 


Strona 1 z 32