Godło Rzeczypospolitej Polskiej Logo Facebook ZSTiE Logo IBM Logo WSB

ZSTiE

we Wrocławiu

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

IBM Open Days

IBM OPEN DAYS- spotkanie będące okazją do poznania specyfiki pracy w firmie oraz aktualnych ofert pracy. Uczestnicy mają możliwość konsultacji swojego CV z działem personalnym IBM.

26 listopada 2015 roku był dniem, w którym uczniowie z naszej szkoły pod opieką Wiktora Ziętary uczestniczyli w takim spotkaniu we  wrocławskiej siedzibie IBM.

Po krótkim przywitaniu i określeniu, czym zajmuje się IBM, zostaliśmy wprowadzeni do CAMMS (Cloud, Analytics, Mobile, Social, Security). Wykład ten był prowadzony w języku angielskim, lecz wszyscy dali sobie radę ze zrozumieniem jego treści, zresztą był to zaledwie zalążek tego, czego dowiedzieliśmy się na ten temat później.

 

Kolejny wykład, na którym dowiedzieliśmy się, czym jest innowacyjność, był prowadzony w ciekawy sposób - wykładowca pobudzał nas do kreatywności poprzez różne prowadzone w ciekawy  i zabawny sposób.

Andrzej Osmak ciekawie opowiadał o funkcjonalności chmury na różnych płaszczyznach, jak również pokazał nam wiele ciekawych programów, które zostały stworzone przez IBM. Takimi programami są np. "Watson Personality Insights", który poprzez analizę tekstu napisanego przez nas po angielsku, wypisuje nasze cechy osobowości. Z kolei "Watson Trend" to program, który powstał zaledwie miesiąc wcześniej - również polega na analizie, wypisuje przedmioty (elektroniczne, zabawki, itd.), które są teraz najbardziej pożądane przez ludzi. Po co dać komuś pod choinkę nieudany prezent, skoro można skorzystać z tej użytecznej aplikacji i podarować coś, co ucieszy?

Kolejny wykład, przeprowadzony przez Pawła Jasionowskiego, dotyczył analizy danych. Dowiedzieliśmy się, w jaki sposób dane były analizowane dawniej, a w jaki sposób są analizowane dziś, na czym to polega, a także poznaliśmy program, który można wykorzystać do analizy własnych plików. "Watson Analytics" jest dostępny za równo za darmo, jak i płatnie, a jego możliwości są naprawdę wielkie.

Następnie Stan Cieśla opowiadał o mobilności, na którą składa się projekt, integracja, testowanie, certyfikowanie, a następnie zbieranie informacji z różnych źródeł. Dowiedzieliśmy się, na czym polega mobilność i jaką odgrywa rolę w naszych życiach, a także w naszej pracy.

Kolejny temat, przeprowadzony po krótkiej przerwie, obejmował społecznościową komunikację w firmie i był prowadzony przez Marka Kuchciaka. Wytłumaczył nam, że tzw. social business to nie to samo, co social media w rozumieniu potocznym, choć opierają się o to samo. Social business to rozbudowana struktura łącząca wygody mediów społęcznościowych z użytecznością i "etyką" biznesową, którą dzięki Panu Markowi poznaliśmy bliżej.

Ostatni wykład dotyczył teorii i praktyki bezpieczeństwa. Damian Starościc przedstawił nam, w jaki sposób powinniśmy chronić swoje dane - między innymi poprzez gotowość do monitorowania ich przez cały czas, nagrywanie wydarzeń, aby móc je analizować, zbieranie danych dowodowych, które w razie potrzeby służą jako dowody w sądzie, poprzez bezpieczeństwo "by design", a także, co najważniejsze: poprzez budowanie świadomości.

Na zakończenie tego dnia uczestnicy otrzymali certyfikaty potwierdzające udział w OPEN DAYS.

IBM Open Days 2015  IBM Open Days 2015  IBM Open Days 2015  IBM Open Days 2015  IBM Open Days 2015