Godło Rzeczypospolitej Polskiej Logo Facebook ZSTiE Logo IBM Logo WSB

ZSTiE

we Wrocławiu

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Wydarzenia main


Międzynarodowe zawody sportowe

Email Drukuj PDF

Między czerwcem a październikiem 2017 r. uczniowie trzech szkół brali udział w międzynarodowych zawodach sportowych. Dziesięciu uczniów, we własnej szkole, wykonywało ćwiczenia powiązane z piłką nożną i piłką koszykową tj. rzut do kosza z dystansu, rzut osobisty, strzelenie do pustej bramki z połowy boiska, obijanie poprzeczki z 11m. 

Szkoły biorące udział w zawodach: 

- ZSTiE we Wrocławiu (klasa 1X), 

- Mamak Mesleki, Ankara, Turcja, 

- IES Fernando Aquilar Quignon, Kadyks, Hiszpania.

Zwycięzcą zawodów została szkoła Mamak Mesleki z Turcji, uzyskując 16/40 punktów. Mamy nadzieję na kontynuację oraz współpracę z innymi międzynarodowymi szkołami, organizując wydarzenia promujące zdrowy tryb życia. Organizatorem zawodów była nasza szkoła.

Szkolne Międzynarodowe Zawody Sportowe  Szkolne Międzynarodowe Zawody Sportowe  Szkolne Międzynarodowe Zawody Sportowe  Szkolne Międzynarodowe Zawody Sportowe  Szkolne Międzynarodowe Zawody Sportowe  Szkolne Międzynarodowe Zawody Sportowe

Poprawiony: środa, 25 października 2017 10:23
 

Udział naszych uczniów w kulturze

Email Drukuj PDF

Udział naszych uczniów w kulturzeNasi uczniowie nie tylko się uczą, ale również uczestniczą w różnych przedsięwzięciach kulturalnych.

Byliśmy na przedstawieniu przedpremierowym "Makbeta" w Teatrze Muzycznym "Capitol?, oglądaliśmy monodram "Różewiczogranie" w wykonaniu Wiesława Komasy w ramach Wrocławskich Spotkań Jednego Aktora.

Poprawiony: piątek, 27 października 2017 08:33
 

Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018

Email Drukuj PDF

4 września odbyło się rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018. Zebranych w auli szkolnej serdecznie przywitał Pan Dyrektor mgr Rafał Cichocki, życząc wytrwałości i sukcesów. Szczególnie ciepłe słowa skierował do tegorocznych pierwszoklasistów, którzy rozpoczęli nowy etap w życiu. Po raz pierwszy swoją obecnością zaszczycili nas przedstawiciele uczelni i firm wrocławskich od lat współpracujących ze Szkołą.

Wyższą Szkołę Bankową reprezentowała Pani dr Danuta Studencka-Derkacz - manager ds. partnerów strategicznych i relacji, a Elektrotim S.A. Pani Marzena Cząstkiewicz - kierownik Działu Personalnego i Pan Krzysztof Wójcikowski - Członek Zarządu.

Zaproszeni goście uhonorowali najlepszych uczniów stypendiami naukowymi.

W gronie stypendystów WSB znaleźli się:
Mateusz Lewczak z 3C,
Paweł Mularczyk z 3X
Rafał Bronowicki z 4T.

Natomiast stypendystami Elektrotimu S.A. zostali uczniowie z kl. 4X:
Adrian Baraniuk
Daniel Frączak.

Wyróżnionym gratulujemy!

Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018 Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018 Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018 Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018 Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018 Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018

Poprawiony: czwartek, 12 października 2017 11:37
 

Sportowcy z ZSTiE

Email Drukuj PDF

Uczeń klasy 4C, Konrad Poprawa znalazł się w 18 meczowej w wygranym 2:1 meczu WKS Śląska Wrocław - Legia Warszawa w Lotto Ekstraklasie.

http://slaskwroclaw.pl/strona/aktualnosci/sklad-slaska-na-legie-12841903

 

Projekt IPN „Niezłomni – Niepochowani” - uczczenie ofiar UB

Email Drukuj PDF

Adresatem projektu byli uczniowie naszej szkoły, którzy z zainteresowaniem brali udział w różnych formach propagowania wiedzy z historii najnowszej. Na terenie szkoły i z inicjatywy nauczycieli:
J. Trzebniak, B. Kręgielewskiej, H. Strachowskiej i B. Hołowni miały miejsce działania poprzedzające udział w projekcie. We wrześniu i październiku 2016r. zorganizowano wystawę pod hasłem: „Akcja Burza”. Uczniowie oddali cześć Żołnierzom Niezłomnym biorąc udział w uroczystościach na Cmentarzu Osobowickim 1 Marca w Narodowym Dniu Pamięci Żołnierzy Wyklętych.
Kolejnym działaniem był wykład poświęcony największej operacji UB Lawina, który prowadził Naczelnik Wydziału Opolskiego IPN dr Bartosz Kuświk. Wypowiedzi wysłuchali uczniowie klas 1c i 3b wraz z nauczycielami.
Interesującym przedsięwzięciem była gra szkolna „Bartek” wg scenariusza przygotowanego przez IPN, który można było modyfikować. Uczestniczyło w niej 5 drużyn składających się z uczniów klas 1-3. Była to ciekawa lekcja historii, uczniowie nie tylko wyszukiwali informacje, ale także łączyli je w ciągi tematyczno-historyczne. Wydarzeniem podsumowującym ten etap był udział w gali w opolskim Ratuszu z udziałem Oddziału Opolskiego IPN, na której wręczono szkołom, biorącym udział w projekcie, certyfikaty.Zamknięciem udziału w projekcie był wyjazd 14 czerwca 2017r. uczniów klas trzecich do Starego Grodkowa na leśnie mogiły pomordowanych żołnierzy z Oddziału Henryka Flame ps. „Bartek”. Odbyło się spotkanie z pracownikami realizującymi projekt „Poszukiwanie miejsc pochówków…”, i wysłuchali wykład na ten temat. Najważniejszym przeżyciem dla uczniów był moment refleksji towarzyszący zapaleniu zniczy w barwach biało-czerwonych pod Krzyżem Pamięci o pomordowanych, niewinnych ofiarach systemu komunistycznego w Polsce. Projekt cieszył się dużym zainteresowaniem, na prośbę uczniów będzie powtórzony w roku następnym.

Projekt IPN „Niezłomni – Niepochowani” - uczczenie ofiar UB  Projekt IPN „Niezłomni – Niepochowani” - uczczenie ofiar UB  Projekt IPN „Niezłomni – Niepochowani” - uczczenie ofiar UB  Projekt IPN „Niezłomni – Niepochowani” - uczczenie ofiar UB  Projekt IPN „Niezłomni – Niepochowani” - uczczenie ofiar UB  Projekt IPN „Niezłomni – Niepochowani” - uczczenie ofiar UB  Projekt IPN „Niezłomni – Niepochowani” - uczczenie ofiar UB

Poprawiony: wtorek, 01 sierpnia 2017 22:06
 


Strona 1 z 23