Godło Rzeczypospolitej Polskiej Logo Facebook ZSTiE Logo IBM Logo WSB

ZSTiE

we Wrocławiu

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Wydarzenia main


Sportowcy z ZSTiE

Email Drukuj PDF

Uczeń klasy 4C, Konrad Poprawa znalazł się w 18 meczowej w wygranym 2:1 meczu WKS Śląska Wrocław - Legia Warszawa w Lotto Ekstraklasie.

http://slaskwroclaw.pl/strona/aktualnosci/sklad-slaska-na-legie-12841903

 

Projekt IPN „Niezłomni – Niepochowani” - uczczenie ofiar UB

Email Drukuj PDF

Adresatem projektu byli uczniowie naszej szkoły, którzy z zainteresowaniem brali udział w różnych formach propagowania wiedzy z historii najnowszej. Na terenie szkoły i z inicjatywy nauczycieli:
J. Trzebniak, B. Kręgielewskiej, H. Strachowskiej i B. Hołowni miały miejsce działania poprzedzające udział w projekcie. We wrześniu i październiku 2016r. zorganizowano wystawę pod hasłem: „Akcja Burza”. Uczniowie oddali cześć Żołnierzom Niezłomnym biorąc udział w uroczystościach na Cmentarzu Osobowickim 1 Marca w Narodowym Dniu Pamięci Żołnierzy Wyklętych.
Kolejnym działaniem był wykład poświęcony największej operacji UB Lawina, który prowadził Naczelnik Wydziału Opolskiego IPN dr Bartosz Kuświk. Wypowiedzi wysłuchali uczniowie klas 1c i 3b wraz z nauczycielami.
Interesującym przedsięwzięciem była gra szkolna „Bartek” wg scenariusza przygotowanego przez IPN, który można było modyfikować. Uczestniczyło w niej 5 drużyn składających się z uczniów klas 1-3. Była to ciekawa lekcja historii, uczniowie nie tylko wyszukiwali informacje, ale także łączyli je w ciągi tematyczno-historyczne. Wydarzeniem podsumowującym ten etap był udział w gali w opolskim Ratuszu z udziałem Oddziału Opolskiego IPN, na której wręczono szkołom, biorącym udział w projekcie, certyfikaty.Zamknięciem udziału w projekcie był wyjazd 14 czerwca 2017r. uczniów klas trzecich do Starego Grodkowa na leśnie mogiły pomordowanych żołnierzy z Oddziału Henryka Flame ps. „Bartek”. Odbyło się spotkanie z pracownikami realizującymi projekt „Poszukiwanie miejsc pochówków…”, i wysłuchali wykład na ten temat. Najważniejszym przeżyciem dla uczniów był moment refleksji towarzyszący zapaleniu zniczy w barwach biało-czerwonych pod Krzyżem Pamięci o pomordowanych, niewinnych ofiarach systemu komunistycznego w Polsce. Projekt cieszył się dużym zainteresowaniem, na prośbę uczniów będzie powtórzony w roku następnym.

Projekt IPN „Niezłomni – Niepochowani” - uczczenie ofiar UB  Projekt IPN „Niezłomni – Niepochowani” - uczczenie ofiar UB  Projekt IPN „Niezłomni – Niepochowani” - uczczenie ofiar UB  Projekt IPN „Niezłomni – Niepochowani” - uczczenie ofiar UB  Projekt IPN „Niezłomni – Niepochowani” - uczczenie ofiar UB  Projekt IPN „Niezłomni – Niepochowani” - uczczenie ofiar UB  Projekt IPN „Niezłomni – Niepochowani” - uczczenie ofiar UB

Poprawiony: wtorek, 01 sierpnia 2017 22:06
 

Edukacja w miejscach pamięci

Email Drukuj PDF

26 maja 2017 r. odbyła się wycieczka edukacyjno - wychowawcza klas 1A i 1 B z wychowawcami, docelowo do Gross – Rosen, w ramach projektu Departamentu Edukacji Urzędu Miasta: „Edukacja w Miejscach Pamięci” Na zamku w Bolkowie uczniowie poznali architekturę i broń średniowieczną. Zwiedzali Kościół Pokoju w Świdnicy wpisany Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO. Zwiedzanie obozu w Gross- Rosen rozpoczęło się projekcją filmu, a następnie przewodnik „zabrał” uczniów na trudną i bolesną lekcję historii - przejście po terenie byłego obozu (brama obozowa i wartownie strażnicze, rekonstrukcja baraku francuskiego, plac apelowy, budynek kuchni więźniarskiej, historyczny kamieniołom - miejsce pracy więźniów). Uczniowie wzięli udział w warsztatach edukacyjnych na temat - „Korespondencja więźniarska”, w oparciu o przejmujące wspomnienia i relacje byłych więźniów. Niesamowitym przeżyciem było obejrzenie wystawy na temat więźniów - piłkarzy "Herosi w pasiakach". W tym niezwykłym meczu Polacy wygrali z Niemcami 1:0, bramkę strzelił kapitan drużyny Zdzisław Lewandowski. Celem wycieczki było wpojenie młodzieży potrzeby troski o dziedzictwo przeszłości kraju i umacnianie poczucia tożsamości narodowej, poprzez uświadamianie odpowiedzialności, szlachetności i poświęcenia poprzednich pokoleń. Rozbudzenie świadomości, że Ojczyzna to nie tylko „bycie” w ważnych miejscach, ale także emocje i przeżycia im towarzyszące, wzbudziło w uczniach refleksje, a wycieczka i jej atmosfera zapadnie trwale w sercach i pamięci uczniów. Wycieczka stanowi bowiem ważny element w procesie edukacji patriotycznej, wychowania obywatelskiego i kształtowania miłości Ojczyzny, wywołuje emocje, sentyment do przeszłości, budzi poczucie dumy z narodowych wartości, pomaga utożsamiać się z tymi, którzy niejednokrotnie miłość do Ojczyzny przypłacili własnym życiem.

Koordynator projektu Halina Strachowska

Edukacja w miejscach pamięci Edukacja w miejscach pamięci Edukacja w miejscach pamięci Edukacja w miejscach pamięci Edukacja w miejscach pamięci Edukacja w miejscach pamięci

Poprawiony: wtorek, 01 sierpnia 2017 21:40
 

Konferencja "Czas na Zawodowców"

Email Drukuj PDF

W naszej szkole 13.06. odbyła się Konferencja „Czas na zawodowców, czyli jak zdobyć dobrą pracę?”

Wydarzenie to miało na celu uświadomienie nam:

  • jak wybierać dalsze ścieżki swojej kariery zawodowej,
  • jak wykreować w sobie specjalistę w danej dziedzinie, jak stać się wykwalifikowaną konkurencją na arenie aglomeracji wrocławskiej.

Uczniowie podczas tej imprezy mieli możliwość poznania przedstawicieli firm, ich produktów oraz usług, zadania paru pytań związanych z działalnością ich branż.

Uczestnicy konferencji zobaczyli m.in. prezentacje dotyczące pracy i działań skierowanych dla młodych na przykładzie firm: Amazon, Whirlpool, Rawlplug, Elektrotim.

Konferencja była wielkim Sukcesem
Patronami medialnymi byli: Echo24, Gazeta wyborcza, Radio Złote Przeboje.
Organizatorem konferencji była Gazeta Wyborcza oraz Zespół Szkół Teleinformatycznych i Elektronicznych we Wrocławiu.

Szczegóły z konferencji znajdują się na stronie Gazety Wyborczej.

Relacja Echo24: https://www.youtube.com/watch?v=CepH-SA9Qrs

http://wroclaw.wyborcza.pl/wroclaw/7,35771,21952539,tylko-dla-specjalistow-na-kogo-czeka-praca-w-aglomeracji-wroclawskiej.html

Konferencja 'Czas na Zawodowców' Konferencja 'Czas na Zawodowców' Konferencja 'Czas na Zawodowców' Konferencja 'Czas na Zawodowców' Konferencja 'Czas na Zawodowców' Konferencja 'Czas na Zawodowców' Konferencja 'Czas na Zawodowców'

Poprawiony: wtorek, 01 sierpnia 2017 21:24
 

XIII międzyszkolny konkurs matematyczny „ Logika i Matematyka”

Email Drukuj PDF

Dnia 24.03.2017r. w naszej szkole - Zespole Szkół Teleinformatycznych i Elektronicznych we Wrocławiu - odbył się XIII międzyszkolny konkurs matematyczny „Logika i Matematyka”.

W konkursie wzięło udział blisko 400 uczniów z dolnośląskich techników. W finale spotkało się czterdziestu dwóch uczestników z 14 szkół reprezentujących cały Dolny Śląsk - uczniów odświętnie ubranych, w bojowych nastrojach i z głowami pełnymi wiedzy.

Rozpoczęcie konkursu nastąpiło po oficjalnym otwarciu przez z-cę dyrektora – pana Wiktora Ziętarę. Następnie uczestnicy w skupieniu i z zaangażowaniem rozwiązywali zadania i łamigłówki logiczne, niektóre z zaskakującymi rozwiązaniami.

Po zakończeniu rozwiązywania zadań konkursowych, nastał czas na poczęstunek i wręczenie dyplomów potwierdzających uczestnictwo.

Kolejną częścią dnia były zabawy integracyjne prowadzone przez uczennicę naszej szkoły Magdę Weber. Najciekawszą formą zabawy było narysowanie matematyki jako osoby. Zespoły prezentowały swoje odlotowe prace w sposób swobodny i humorystyczny. Było wiele śmiechu ale prace zawierały bardzo trafne skojarzenia ludzkich cech osobowości z istotą królowej nauk – MATEMATYKI.

Po tej chwili relaksu omówiono rozwiązania i odpowiedzi zadań konkursowych.

Dyplomy i nagrody (w postaci bonów prezentowych) dla zwycięzców wręczył dyrektor naszej szkoły pan Rafał Cichocki.

Laureatami XIII edycji konkursu zostali: Michał Spisak z Zespołu Szkół Mechanicznych w Świdnicy uzyskując 28 punktów, Patryk Olejniczak z Zespołu Szkół Zawodowych i Licealnych w Zgorzelcu zdobywając 25 punktów i Jakub Nęcki z Elektronicznych Zakładów Naukowych we Wrocławiu z dwudziestoma punktami.

ZWYCIĘZCOM I WSZYSTKIM UCZESTNIKOM GRATULUJEMY.
SZKOŁOM DZIĘKUJEMY ZA UDZIAŁ W KONKURSIE.

Do zobaczenia za rok ☺

 

zrelacjonowała: Wiktoria Młynek kl. 3C

konkurs "Logika i Matematyka" konkurs "Logika i Matematyka" konkurs "Logika i Matematyka" konkurs "Logika i Matematyka" konkurs "Logika i Matematyka" konkurs "Logika i Matematyka" konkurs "Logika i Matematyka" konkurs "Logika i Matematyka" konkurs "Logika i Matematyka" konkurs "Logika i Matematyka" konkurs "Logika i Matematyka"

 

Poprawiony: wtorek, 01 sierpnia 2017 20:28
 


Strona 1 z 23